Başkan Otgöz: 100 Kişilik Ekibimizle Salgınla Mücadele Ediyoruz

 

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelge doğrultusunda pazar yerlerinde ek önlemler alınarak, ilçe genelinde tedbirlerin en üst seviyeye çıkarıldığını söyledi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı hijyen ve dezenfekte çalışmalarıyla mücadele yürüttüklerini belirten Başkan Otgöz, "salgın nedeniyle bütün işlerimizi durdurduk.

En önemli burada hijyen ve temizlik konusuydu buna önem verdik. Seydikemer’de bütün resmi kurumlar, kaymakamlık binası, belediye hizmet binası, okullar, camiler, haller, bütün yerleri biz ilaçlamasını, dezenfekte çalışmalarını yapıyoruz. Tamamen bütün mahallelerimize girdik artık ikinci etaba dönüyoruz.

Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli zabıta ekiplerimiz de 7/24 saat vatandaşlarımızın denetlemesini yapıyor. Eksikleri gideriyoruz. İnşallah bu süreci en az hasarla atlatırız. Ben bütün Seydikemer’li vatandaşlarımıza Evde Kal Seydikemer diyorum.

En iyi korunma yöntemi Evde Kalmak. Torununuz var, çocuğumuz var, bunları seviyorsak devletimizin önerdiği kurallara, en önemlisi 14 hijyen kurallarına uyduktan sonra inşallah Seydikemer bu işi en az hasarla atlatır diye düşünüyorum.

İçişleri bakanlığımız, valiliğimizin emrinde, kaymakamımızın önderliğinde Vefa Destek Ekibi kuruldu. Belediye olarak da biz 30 kişi destekliyoruz. 65 yaş üstü vatandaşlarımız evlerinden çıkamıyor. Büyüklerimizin ihtiyaçlarını Vefa Destek gurubu gerekeni yapıyor.

Şuanda da yaşlılarımızın da maaşlarını evlerine kadar götürüyorlar. Eksiği olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını da biz karşılıyoruz. Biz belediye olarak bütün işleri acil olmadıktan sonra bıraktık. Belediye olarak 100 kişilik ekimizle temizlik, dezenfekte ekibi ve Vefa Destek gurubu ekibimizle gece gündüz çalışıyoruz" dedi.

  • 26 Mayis 2020,
  • |
  • 1899
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
+90 (212) 000 00 00
Copyright © 2020. Radyo Arabesk FM -  WEB TASARIM